ВИ ЧИТАЄТЕ:
Детальна інструкція: як одружитися під час війни

Детальна інструкція: як одружитися під час війни

Як одружитися під час війни – Oh My Wed Day

Війна розставляє пріоритети та оголює всі почуття. Війна — час прийняття чесних відповідей та швидких рішень. Саме тому з початку широкомасштабного російського вторгнення вже встигли одружитися понад 52 тисячі закоханих пар, і це більше ніж зазвичай. Незважаючи на обстріли та хитке майбутнє, українські молодята кажуть «Так!» у РАЦСах та просто неба, на блокпостах і у волонтерських центрах, у військових частинах та в церквах.

Як одружитися в Україні під час війни — розповідаємо в детальній інструкції.


Як зареєструвати шлюб під час війни

Багатьох закоханих турбує питання, чи можна офіційно одружитися під час війни. Як і раніше, українці можуть одружитися, просто подавши заяву до ДРАЦСу.

Ба більше, якщо ви військовослужбовець, поліцейський чи працюєте в закладі охорони здоров’я, зареєструвати шлюб в умовах воєнного стану можна навіть без місячного очікування та без вашої особистої присутності. У такому випадку нареченому (нареченій) потрібно надати заяву про державну реєстрацію шлюбу безпосередньому командиру (керівнику), який засвідчує справжність підпису на заяві та забезпечує її передачу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Така заява одночасно є підтвердженням згоди на шлюб.

Для всіх інших пар процедура залишилася стандартною. Не змінився й перелік документів для реєстрації шлюбу. Для того, щоб одружитися, потрібно заповнити заяву, вказати відомості про себе та нареченого (наречену): прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, громадянство. Також необхідно зазначити, чи планує хтось із молодят змінити прізвище.

Звертаємо вашу увагу, що за умов воєнного стану відділи державної реєстрації актів цивільного стану працюють у штатному режимі, окрім міст чи районів, де такої можливості немає у зв’язку з веденням активних бойових дій.
Державна реєстрація шлюбу дозволяється в день подання відповідної заяви.
Державне мито за державну реєстрацію актів цивільного стану та за повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану і свідоцтв, що видаються у зв’язку зі зміною й поновленням актових записів цивільного стану, не справляється. Платні послуги тимчасово не надаються.

Отже, є декілька варіантів реєстрації шлюбу під час війни:

  • шлюб реєструє ДРАЦС;
  • акт про шлюб складає командир військового формування, де перебувають наречені;
  • акт складає керівник закладу охорони здоров’я, у якому перебувають або працюють наречені.

Акти скріплюються печаткою відповідного органу чи установи (військового формування чи лікарні).


Як одружитися за день під час війни

«Сьогоднішні обставини призводять до того, що люди інколи не мають можливості чекати. Тому що всі ми опинилися в обставинах, коли не знаємо, що буде завтра й навіть сьогодні до вечора. Для того, щоб у подальшому в цих людей не виникало жодних юридичних проблем, вони мають можливість і потребу оформляти свої стосунки настільки швидко, наскільки це потрібно», — пояснює заступниця Міністра з питань європейської інтеграції в Міністерстві юстиції України Валерія Коломієць.

Отож ті, хто перебувають на відстані через службу або поранення, проте хочуть одружитися, можуть подати заяву та офіційно оформити шлюб за день. Одружитися можна в будь-якому органі ДРАЦСу на території, де немає бойових дій. Також у певних умовах шлюби день у день можуть реєструвати не лише працівники органів ДРАЦСів. Такими повноваженнями наділені й інші особи, навіть якщо одного з членів подружжя немає фізично. Наприклад, поліцейські або військові можуть звернутися до свого командира та подати заяву про те, що бажають одружитися дистанційно. Командир скріплює подану заяву, й надалі є два варіанти:

  • заяву направляють до органу ДРАЦСу, де територіально перебуває наречена чи наречений, який може прийти в цей орган, щоби провести процедуру;
  • командир може скласти акт реєстрації шлюбу дистанційно та подати його в орган ДРАЦСу, де відбудеться подальша реєстрація. За такої умови майбутнє подружжя може бути присутнім на церемонії дистанційно через Zoom.

В іншому випадку орган ДРАЦС проведе юридичну реєстрацію шлюбу та зробить записи в реєстрі.


Як зареєструвати шлюб у скорочені строки

Ще один варіант для молодят — «Шлюб за добу», пілотний проєкт Міністерства юстиції, у межах якого можливо одружитися в скорочений термін, у тому числі за добу. Водночас немає жодного значення, де зареєстровані наречені. Реєстрація шлюбу проводиться за принципом екстериторіальності, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті.

Дивіться також:
Свадьба в Украине: 5 традиций, о которых пора забыть – Oh My Wed Day

Якщо наречені не можуть з’явитися з поважної причини для проведення державної реєстрації шлюбу у встановлений день, строк такої реєстрації переноситься за їхньою письмовою заявою на інший день.

Для того, щоби скористатися сервісом із реєстрації шлюбу в скорочені строки, нареченим необхідно зробити декілька кроків:

  • звернутися до організатора державної реєстрації шлюбу;
  • обрати дату та час для проведення державної реєстрації шлюбу;
  • укласти цивільно-правовий договір про надання послуги;
  • завітати на власне весілля.

Одружитися за добу можна за адресами, зазначеними на сайті Міністерства юстиції України.

Кохайте та створюйте нові українські сім‘ї!

ФОТО: КОНЦЕПЦІЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ: BARGUN | ФОТОГРАФ: ANDRII KHARCHENKO | ВІДЕОГРАФ: EMMER FILMS | СУКНІ: LANA_YATSENKO | ФЛОРИСТИКА: OLGA KOLOS | МАКІЯЖ: @NATASHA.SOULSTYLE | ЗАЧІСКИ: IRA MUZA | МОДЕЛІ: MARTA MARCHAK, @ELIZAVETVT, МАРУСЯ ЛУК’ЯНЦЕВА

© 2022 Oh My Wed Day — медіапроєкт про стильні весілля в Україні. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з Правилами користування сайтом та Політикою обробки персональних даних. Використання матеріалів сайту дозволено лише за попередньою згодою правовласників та з обов'язковим посиланням на сайт ohmywedday.com.ua.
Усі права на фотографії та тексти належать їхнім авторам.