ВИ ЧИТАЄТЕ:
Весілля Анни та Дмитра в Чорногорії

Весілля Анни та Дмитра в Чорногорії

Весілля Анни та Дмитра в Чорногорії – Oh My Wed Day

Перша учасниця нашої нової рубрики Анна вирішила поділитися з майбутніми нареченими не лише надихаючими фото, але і своїм досвідом самостійної підготовки камерного весілля за кордоном — на березі Адріатичного моря в Чорногорії.

Дата весілля: 7 вересня 2017 року
Локація: Перша зустріч та прогулянка відбулися в містечку Пераст, привітання батьків — у підніжжя церкви Богородиці в місті Прчань, а обмін обручками та обітниці — на горі Ловчен. Загалом весілля було в межах Боко-Которської затоки, Чорногорія
Стиль: Сучасна класика
Колір: Пудровий
Час підготовки: 7 місяців
Кількість гостей: 4 гостя (були присутні лише батьки)
Бюджет: 90 тисяч гривень (60 тисяч — весілля, 30 тисяч — переліт та проживання)


Про знайомство та заручини

Ми з Дмитром навчалися в одному університеті в Харкові, але насправді познайомилися на концерті Жені Галича у 2014-му, куди Дмитро кликав усіх із групи, але пішла лише я. То був холодний осінній вечір, йшов дощ, але з Дмитром стало якось по-особливому тепло. Освідчився він мені три роки потому на березі Червоного моря. На нічному пляжі були лише ми удвох, Дмитро довго просто обіймав мене, збираючись із духом, а потім став на одне коліно та спитав, чи стану я його дружиною. Наступного дня ми їхали в стародавнє місто Петра вже як наречений та наречена.


Про вибір локації

Ми хотіли, щоби наше весілля було по-справжньому камерним та нашим, без багатьох гостей, нервувань та довгих тостів. Ми обоє розуміємо весілля як свято кохання двох, і воно повинне бути таке ж унікальне, як і сама їхня любов. Тому ми подумали, що ідеально було б просто втекти від усіх та одружитися у якомусь дуже мальовничому місті планети, яке стало б лише нашим.


Про підготовку до весілля

Готуватися я почала навесні, а весілля запланували на початок вересня, тобто підготовка зайняла півроку. Вигадати концепцію було дуже складно, я переглянула сотні історій наречених: від суконь, букетів, декору голова йшла обертом. Мені хотілося всього найгарнішого й відразу, ще й із лімітованим бюджетом, бо грали весілля ми принципово на власні кошти. Справжня концепція прийшла сама напередодні весілля — єднання двох споріднених душ у присутності найдорожчих людей — батьків, у прекрасному місці, де вільний вітер пахне сіллю та хмарами. Тому ані сукня, ані декор або квіти не повинні привертати більше уваги, ніж ми самі й наші почуття один до одного.

Спочатку я дуже багато дивилася на те, які зараз роблять весілля, звертаючи максимальну увагу на приклади саме з Чорногорії. Потім намагалася вибрати те, що мені найбільше подобається, та поєднати це в єдину концепцію. Я розглядала варіант роботи з весільним агентством, але воно не вселило в мене довіру, а навпаки. Тоді вирішила все зробити власноруч, писала листи декораторам, стилістам, фотографам, що працюють у Чорногорії, та питала про їхні умови роботи. Ми не робили нічого зайвого, отже у Чорногорії нам потрібен був лише фотограф, флорист та візажист. Весільну сукню шила моя рідна тітка, поліграфію я замовляла в Україні.


Про найулюбленіший момент весільного дня

Напевне, найулюбленіший момент — це промова обітниць. Ми стояли один навпроти одного на скелі над морем, підсвічені променями сонця, яке заходить, та казали один одному, що хочемо провести решту життя разом. Наприкінці моєї клятви Дмитро не стримав сліз, і це дійсно був момент, який я запам’ятаю на все життя. А коли я згадую наше весілля, то на думку мені лине рядок із пісні Скрябіна: «Бризкає шампанське в море». Дмитро слухав цю пісню, коли їхав купувати мені обручку, а через півроку справжні бризки шампанського полетіли в Адріатичне море на нашому весіллі.


Про найскладніше в підготовці

Самостійно організувати весілля за кордоном — не просто. У Чорногорії це трохи легше, бо є вибір весільних російськомовних спеціалістів, але однаково це велика організаційна робота, навіть якщо гостей мало або немає. Було дуже складно зрозуміти, у який час буде захід сонця, адже я хотіла, щоби церемонія була саме в цей час, і таймінг усього дня на це опирався. Одна помилка — і ми би могли обмінюватися обручками в темряві! Також важливо знайти саме тих спеціалістів, яким довіряєш у таких важливий для тебе день, а довіряючи, не нервувати.

Дивіться також:
Сияние любви: свадьба Валерии и Валеры – Oh My Wed Day


Про весільні форс-мажори

Декоратор, з якою я працювала місяць, раптово відмовила мені за 2,5 місяці до весілля. Це було для мене великим стресом, але я невимовно рада, що вийшло саме так, бо, завдячуючи цьому, знайшла набагато кращого спеціаліста. Також на початку фотосессії я зрозуміла, що ми забули поліграфію в номері! Часу повертатися не було, тому ми терміново дзвонили батькам, щоби вони повернулися та привезли конверт із запрошеннями. Зв’язок був поганий і вони вирішили, що ми потрапили в ДТП і нам терміново потрібні гроші в конверті.


Весільні поради

Раджу кожній парі на початку планування подумати про те, що для них є весілля — затишне сімейне свято, гучна вечірка для близьких або взагалі особливий день лише для вас двох. Не намагайтеся бути тими, ким ви не є, — і ваше свято стане по-справжньому про вас. Кожне весілля, особливо за кордоном, вимагає репетиції, тому не лінуйтеся «прогнати» весь весільний день на локації заздалегідь, аби розуміти, скільки часу на що піде, і віднайти можливі проблеми. Також розраховуйте лише на ті гроші, що у вас уже є на початку планування, а не ті, що ви заробите через місяць чи півроку.

КОМАНДА: ДЕКОР ТА ФЛОРИСТИКА: ОЛЕКСАНДРА КОВІАНОВА | ФОТОГРАФ: ТАТЬЯНА АФАНАСЬЕВА | ПОЛІГРАФІЯ: ДИЗАЙН-СТУДІЯ «АНАНАС» | СУКНЯ: ОКСАНА КИЯЩЕНКО | MUAH: НАТАЛЬЯ ДАНИЛОВА

© 2024 Oh My Wed Day — медіапроєкт про весілля в Україні. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з Правилами користування сайтом та Політикою обробки персональних даних. Використання матеріалів сайту дозволено лише за попередньою згодою правовласників та з обов'язковим посиланням на сайт ohmywedday.com.ua.
Усі права на фотографії та тексти належать їхнім авторам.